Premiera książki o prof. Bekkerze

Zdjęcie okładki książki z wkomponowanym widokiem łazika księżycowego

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN wkrótce pojawi się książka autorstwa emerytowanego pracownika naszego Wydziału, dr. inż Andrzeja Selenty, poświęcona wybitnemu polskiemu inżynierowi, profesorowi Mieczysławowi G. Bekkerowi.

Celem tej książki, zatytułowanej Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc, jest prezentacja sylwetki i niezwykłych dokonań tego wybitnego naukowca polskiego pochodzenia, nazywanego ojcem terramechaniki, Jest to postać prawie w Polsce nieznana pomimo jego uznanych w świecie wybitnych osiągnięć naukowych i inżynierskich.

Największym osiągnięciem prof. M. Bekkera, a zarazem zwieńczeniem jego kariery naukowej, było zaprojektowanie układu jezdnego do pojazdów księżycowych LRV wykorzystanych w lotach kosmicznych Apollo 15/16/17.

Wydanie tej publikacji wpisuje się w zaplanowane na 2025 rok uroczystości poświęcone pamięci wybitnego absolwenta Politechniki Warszawskiej profesora Mieczysława Bekkera.

Szczegółowe informacje o książce na stronie PWN:

Source URL: https://simr.pw.edu.pl/aktualnosc/wydzial-wspolpraca/1834-premiera-ksiazki-o-prof-bekkerze